Rozrost gruczołu krokowego cichym zabójcą...

Łagodny rozrost prostaty...


... (ang. BPH - benign prostatic hyperplasia) to najczęstsze schorzenie układu moczowo-płciowego u mężczyzn po 50. roku życia. Z uwagi na swą powszechność stanowi duży problem społeczny. Za przyczynę rozrostu prostaty uważa się powiązane z procesem starzenia zwiększone wytwarzanie dihydrotestosteronu, pochodnej hormonu męskiego - testosteronu.

Powiększający się stopniowo z upływem czasu gruczolak utrudnia skuteczne opróżnianie pęcherza, jest powodem wielu dolegliwości i niekorzystnych następstw obniżających jakość życia. Zalegający w pęcherzu mocz sprzyja rozwojowi infekcji, stanom zapalnym i tworzeniu złogów.

Nie leczony łagodny rozrost stercza może prowadzić do poważnych zaburzeń, tj.
Gdy wystąpią powyższe schorzenia warto zastosować inny naturalny preparat z oferty firmy Himalaya - Cystone

Rak prostaty


Podobnie do łagodnego rozrostu stercza objawia się rak prostaty. Dlatego tak ważna jest wizyta u lekarza i wykluczenie choroby nowotworowej, która zajmuje w statystykach umieralności drugie miejsce po nowotworze płuc. O tym, czy w grę wchodzi rak, można się przekonać, sprawdzając poziom tzw. swoistego antygenu sterczowego we krwi » film instruktażowy. Jeśli jest on niewysoki, nowotwór raczej nam nie grozi.

Częstość występowania tej choroby u mężczyzn po 50. roku życia przybiera rozmiary epidemii. Niewątpliwie, jedną z ważnych przyczyn tego zjawiska jest starzenie się społeczeństwa, gdyż istnieje wyraźna, epidemiologicznie udokumentowana zależność pomiędzy częstością występowania nowotworów a średnim wiekiem populacji. Mimo znacznego postępu, jaki dokonał się w diagnostyce i leczeniu raka gruczołu krokowego, schorzenie to jest nadal wyzwaniem dla urologów i onkologów, dlatego tak ważne jest wczesne wykrywanie.

Zbyt późne rozpoznanie chorób stercza (prostaty) ogranicza możliwość bezpiecznego leczenia tej choroby. Im szybciej zgłosisz się do lekarza, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań oraz konieczności leczenia chirurgicznego i mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty.

Panowie, których ojciec, dziadek lub brat chorowali np. na raka prostaty, należą do grupy podwyższonego ryzyka. Ukończywszy 40 rok życia powinni się raz do roku profilaktycznie zbadać u specjalisty. Po 50 roku życia - wszyscy panowie bez wyjątku.

O ile nie udowodniono związku pomiędzy momentem wystąpienia łagodnego przerostu gruczołu krokowego, a rakiem prostaty, to wielu naukowców uważa, że łagodny przerost gruczołu krokowego może prowadzić do wzrostu ryzyka zachorowania na raka prostaty.

Komentarze

Najpopularniejsze wpisy na Zdrowa-Prostata.blogspot.com

Himplasia. Leczenie prostaty i powrót do pełnej erekcji

Eliksir z granatów Dr Jacoba (wyciąg, esencja, koncentrat)

Suplementacje synergiczne w leczeniu chorób prostaty

Publikacje na temat prostaty warte lekturyDOŁĄCZ DO NAS ↓