Bio sok z granatu

Granatowiec (Punica granatum) jest drzewem osiągającym 6m. wysokości, jego owoc - granat ma wielkość jabłka, pod sztywną skórą zawiera do 800 kapsułek z sokiem i nasionami osadzonych w białym albedo.

Granatowiec jest od niepamiętnych czasów drzewem rodzimym na obszarze od Kaukazu do Himalajów, zaś granat jest jednym z siedmiu owoców biblijnych starego testamentu. Sama za siebie mówi wielowiekowa ...

Symbolika granatu

  • według tradycji żydowskiej granat ozdabiał szaty najwyższego kapłana
  • starożytni Persowie wierzyli, że nasiona granatu czyniły ich wojowników niezwyciężonymi
  • w Chinach granat symbolizował długowieczność
  • w starożytnej Grecji łączono go z płodnością i obfitością
  • w Babilonie był uważany za czynnik wskrzeszenia
  • później granat pojawiał się jako symbol władzy królewskiej, element sztuki, mitologii, tekstów religijnych i literatury.

Medycyna historycznie przypisywała owocowi granatu legendarną moc i szczególne własności terapeutyczne. Wyniki prowadzonych badań przynoszą tego wytłumaczenie.

Testy wykazały, że sok z granatów zmniejsza efekty obciążenia komórek naczyń krwionośnych człowieka poprzez pobudzanie wytwarzania tlenku azotu, który wspiera udrażnianie tętnic i ułatwia przepływ krwi.

Naukowcy uważają, że przyczyną jest bardzo wysoka zwartość przeciwutleniaczy, wyższa niż w soku z żurawin, z jagód a nawet w czerwonym winie. Nigris, F. proceedings of the National Academy of Science, 21 marca 2005, t. 102, str. 4896-4901

Sok z granatów zawiera dużą ilość różnorodnych skoncentrowanych flawonoidów, polifenoli w tym tanin i antocyjanin.

Istnieje prawdopodobieństwo, że pacjenci wysokiego ryzyka mogą uniknąć operacji bypass pijąc po prostu sok z granatów, uważa dr Michael Aviram z Wydziału Medycyny Izraelskiego Instytutu Technologii Technion w Hajfie.

Roger Corder z londyńskiego William Harvey Research Institute twierdzi, że pod względem efektu terapeutycznego, wypicie jednej szklanki soku z granatów jest równoważne wypiciu dwóch szklanek wina, dziesięciu szklanek zielonej herbaty lub sześciu szklanek kakao, z których to produktów wszystkie zawierają flawonoidy.

Skład

100% sok z owoców granatowca (Punica granatum)

Dawkowanie i przechowywanie

25 ml 2 razy dziennie, minimum pół godziny przed posiłkiem. Przed użyciem każdorazowo wstrząsnąć. Po otwarciu przechowywać w lodówce.


Komentarze

Najpopularniejsze wpisy na Zdrowa-Prostata.blogspot.com

Himplasia. Leczenie prostaty i powrót do pełnej erekcji

Eliksir z granatów Dr Jacoba (wyciąg, esencja, koncentrat)

Suplementacje synergiczne w leczeniu chorób prostaty

Publikacje na temat prostaty warte lekturyDOŁĄCZ DO NAS ↓