Himplasia. Specjalna kompozycja fitosteroli roślinnych. Wyniki badań

Himplasia zawiera:
  • Tribulus terrestris (Buzdyganek naziemny) posiada właściwości przeciwzapalne i moczopędne oraz rozluźnia mięśnie. Są one wykorzystywane w terapii infekcji układu moczowo-płciowego, bolesnego oddawania moczu, obecności krwi w moczu, trudności z oddawaniem moczu oraz łagodnego rozrostu gruczołu.
  • Caesalpinia bonducella posiada właściwości przeciwzapalne, moczopędne oraz antyseptyczne w stosunku do dróg moczowych.
  • Areca catechu (Areka katechu) hamuje rozwój mikroorganizmów i jest stosowany w infekcjach dróg moczowych.
  • Asparagus racemosus (Szparag lekarski) jest diuretykiem pomocnym w zwalczaniu objawów uropatii wynikającej z niedrożności dróg moczowych. Jest immunomodulatorem pomocnym w zapobieganiu nawracającym zapaleniom gruczołu krokowego.
  • Crataeva nurvala (Varuna)
  • Akika pishti

Himplasia. Wyniki badań

Badania prowadzone w ciągu 1 roku z oceną wskaźników objawów rozrostu stercza wykazały, że poziom ich obniżył się lub został wyeliminowany (w zależności od objawów) u od 40 % do 70 % pacjentów.

Dowiedziono, że zmniejszenie poziomu aktywnego dihydrotestosteronu - DHT prowadzi do zmniejszenia masy gruczołu krokowego. Okazało się też, że dobrym sposobem zahamowania aktywności DHT może być wprowadzenie do organizmu dużej dawki roślinnych hormonów płciowych - fitosteroli. Fitosterole nie mają działania androgennego powodującego rozrost stercza. Zazwyczaj już po kilku dniach stosowania obserwuje się wyraźną poprawę stanu chorobowego prostaty!

Badania wykazały, że fitosterole zawarte np. w Himplasi selektywnie antagonizują 52% receptorów DHT w gruczole krokowym, przez co hamują do 90% aktywność odpowiedzialną za przemianę testosteronu do dihydrotestosteronu. Dlatego fitosterole dzięki swym własnościom zdolne są wyeliminować zabójcę prostaty.

W przypadku występowania zaburzeń erekcji powodowanych łagodnym przerostem prostaty, analiza danych z 11 badań wskazuje, że 82% mężczyzn z takimi dolegliwościami odnotowało poprawę erekcji w wyniku leczenia lekiem z grupy selektywnych inhibitorów fosfodiesterazy - a zatem równorzędnych preparatów roślinnych jakimi są fitosterole zawarte w Himplasii. Ponadto niemal połowa mężczyzn uwzględnionych w analizie oceniła, że pod koniec terapii uzyskała erekcję, którą można ocenić jako normalną.

Wskazano, że Himplasia po 3 miesiącach stosowania obniżyła statystyczny wskaźnik poziomu PSA z 4,57 do 2,89. Podawane przez 1 rok i badane co 4 miesiące wykładniki rozrostu prostaty wykazały, iż poziom PSA obniżył się u 56% pacjentów stosujących preparat. Wykazano redukcję wagi gruczołu z 37,72 do 34,02.

Najważniejsze badania nad właściwościami suplementu Himplasia

Role of herbal drugs in the management of benign prostatic hyperplasia: Clinical trial to evaluate the efficacy and safety of Himplasia (2003)
pol. Rola leków ziołowych w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego: badanie kliniczne w celu oceny skuteczności i bezpieczeństwa Himplasia
» https://www.researchgate.net/publication/264857809_Role_of_herbal_drugs_in_the_management_of_benign_prostatic_hyperplasia_Clinical_trial_to_evaluate_the_efficacy_and_safety_of_Himplasia »

Evaluation of clinical efficacy and safety of Himplasia in BPH (Benign Prostatic Hyperplasia): A prospective, randomized, placebo-controlled, double blind, phase III clinical trial (2004)
pol. Ocena skuteczności klinicznej i bezpieczeństwa Himplasi w łagodnym przeroście gruczołu krokowego: prospektywne, randomizowane, kontrolowane poprzez placebo, z podwójnie ślepą próbą, badanie kliniczne fazy III
» http://himalayacentroamericana.com/himalaya_researchpapers/pdf_files/himplasia011.pdf »

Komentarze

Najpopularniejsze wpisy na Zdrowa-Prostata.blogspot.com

Himplasia. Leczenie prostaty i powrót do pełnej erekcji

Eliksir z granatów Dr Jacoba (wyciąg, esencja, koncentrat)

Suplementacje synergiczne w leczeniu chorób prostaty

Publikacje na temat prostaty warte lekturyDOŁĄCZ DO NAS ↓