Czy wiesz, że...?

Zdrowy mężczyzna oddaje mocz przeciętnie 3-4 razy na dobę. Chory z przerostem gruczołu krokowego znacznie częściej, zarówno w dzień jak i w nocy - są to porcje mniej obfite niż zwykle.

Objawy przerostu gruczołowego prostaty można podzielić na 3 okresy:
  1. Początkowy, w którym pojawia się częste oddawanie moczu nocą (kilka razy) i w ciągu dnia, przy całkowitym opróżnianiu pęcherza. Strumień moczu jest jednak cienki, a chory musi czekać zanim odda mocz. 
  2. Drugi okres cechuje się nasileniem częstomoczu oraz pojawianiem się stanów zapalnych pęcherza. To ostatnie powoduje bolesność oddawania moczu. 
  3. W trzecim okresie choroby mogą pojawić się wtórne zakażenia, kamica i niewydolność nerek. Może wzrosnąć też poziom mocznika we krwi i rozwija się typowy obraz mocznicy, która zagraża życiu. 
• Prostata jest to narząd o niewielkich wymiarach, położony bezpośrednio pod pęcherzem. Otacza on odcinek cewki moczowej wychodzący z pęcherza i przerastając do wewnątrz ściska jak obręcz przewód moczowy. Zwężenie przewodu moczowego utrudnia wypływ moczu z pęcherza.

• Udowodnioną przyczyną nadmiernego rozrostu stercza jest samoistna nadprodukcja przez organizm starszych mężczyzn - hormonu steroidowego, który w skrócie nazywa się DHT. Trzeba bowiem wiedzieć, że hormon DHT - sprawca przerostu prostaty powstaje w wyniku przemian biochemicznych ze skądinąd wszystkim znanej i źle kojarzącej się substancji - cholesterolu.

Cholesterol jest dostarczany z pokarmem, lub wytwarzany w wątrobie. Im więcej cholesterolu w pokarmie, tym mniej samodzielnie wytwarza go organizm i odwrotnie. Więcej o obniżaniu cholesterolu »

Komentarze

Najpopularniejsze wpisy na Zdrowa-Prostata.blogspot.com

Himplasia. Leczenie prostaty i powrót do pełnej erekcji

Eliksir z granatów Dr Jacoba (wyciąg, esencja, koncentrat)

Suplementacje synergiczne w leczeniu chorób prostaty

Publikacje na temat prostaty warte lekturyDOŁĄCZ DO NAS ↓